Σχετικά με την ιστοσελίδα

Σκοπός της ιστοσελίδας αυτής είναι να υποστηρίξει το μάθημα Πληροφορικής (Τ.Π.Ε. – Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών) στο Δημοτικό.

Το ξεκίνημά της συμπίπτει με την άσχημη συγκυρία που περνάει και η χώρα μας, με την έξαρση του κορωνοϊού και με τα σχολεία κλειστά.

Ελπίζω το υλικό που υπάρχει εδώ να φανεί χρήσιμο σε γονείς και μαθητές και να συνεισφέρει στη δημιουργική απασχόληση στο σπίτι, κάνοντας χρήση λογισμικών, ιστοσελίδων και ψηφιακών εργαλείων που έχουμε δουλέψει στο μάθημά μας, αλλά και να εμβαθύνουν ακόμη περισσότερο σε θεματικές ενότητες που έχουν ενδιαφέρον.

Η ιστοσελίδα σε καμία περίπτωση δεν είναι πλήρης και θα ανανεώνεται συνεχώς με νέο υλικό, μιας και το αντικείμενο του μαθήματος είναι δυναμικό.

Γκέκας Κωνσταντίνος

Καθηγητής Πληροφορικής ΠΕ86